Αποτελέσματα αγώνα δρόμου μαθητών σε ανώμαλο έδαφος
(συντάκτης: Διαχειριστής , ημερ/νία: 19-12-2011)

Την Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου 2011 το σχολείο μας πήρε μέρος στον αγώνα δρόμου ανώμαλου εδάφους 4000μ αγοριών που διοργανώθηκε για μαθητές Λυκείου σχολικού έτους 2011-12. Το αγώνισμα πραγματοποιήθηκε στο «Άλσος έλους Αγυιάς» στην Πάτρα και συμμετείχαν συνολικά 75 μαθητές από σχολεία του Ν. Αχαΐας.

Την ευθύνη για το σχολείο μας είχε ο καθηγητής Φυσικής Αγωγής κ. Μάστορας Χριστόδουλος ο οποίος μαζί με τον καθηγητή Τεχνολογίας κ. Τσαβαλά Ανδρέα συνόδευσαν την ομάδα των πέντε μαθητών του σχολείου μας στον τόπο διεξαγωγής του αγώνα.

Όσον αφορά τα αποτελέσματα του αγώνα, το ΓΕΛ Καλαβρύτων ήρθε πέμπτο στην ομαδική κατάταξη ανάμεσα σε εννέα σχολεία του Ν. Αχαΐας.
Οι συμμετέχοντες μαθητές του σχολείου μας με τη σειρά τερματισμού τους ήταν η εξής:
1. Τσαγγαράς Λεωνίδας (χρόνος: 17'54'' τελική κατάταξη: 9ος)
2. Ντόκος Δημήτρης (χρόνος: 19'57'' τελική κατάταξη: 19ος)
3. Τζούδας Αλέξιος (χρόνος: 22'58'' τελική κατάταξη: 43ος)
4. Παπαγιαννόπουλος Νεκτάριος (χρόνος: 23'38'' τελική κατάταξη: 46ος)
5. Μπαχάς Γεώργιος (χρόνος: 25'26'' τελική κατάταξη: 51ος)