Παγκόσμια ημέρα κατά του AIDS
(συντάκτης: Διαχειριστής , ημερ/νία: 30-11-2012)

Η 1η Δεκεμβρίου έχει καθιερωθεί από τον ΟΗΕ ως η «Παγκόσμια ημέρα κατά του AIDS». Με αυτή την αφορμή, το ΕΠΑ.Λ. Καλαβρύτων διοργανώνει τη Δευτέρα 4 Δεκεμβρίου μια σειρά εκδηλώσεων με σκοπό την ενημέρωση των μαθητών και μαθητριών του σχολικού συγκροτήματος σχετικά με τον HIV, τους τρόπους μετάδοσης και προφύλαξης κ.ά.

Στα διαλείμματα της Δευτέρας λοιπόν επισκεφτείτε την αίθουσα πολλαπλών χρήσεων, όπου θα υπάρχουν σχετικές αναρτήσεις και βιντεοπαρουσιάσεις. Επίσης, επισκεφτείτε τη σελίδα του ΚΕΕΛΠΝΟ για τον HIV και το AIDS και διαβάστε το ενημερωτικό έντυπο . Επίσης, κάντε κλικ στη σελίδα του ΟΗΕ για την ημέρα κατά του AIDS και διαβάστε, ανάμεσα σε άλλα, τους στόχους που έχει θέσει ο ΟΗΕ για το 2015 (στα αγγλικά).